ЛАБОРАТОРІЯ «CSD HEALTH CARE» - ПАРТНЕР ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ ПАЦІЄНТІВ З ЛІМФОПРОЛІФЕРАТИВНИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ

06.12.2017

З кінця листопада в Україні розпочала працювати програма підтримки пацієнтів з лімфопроліферативними захворюваннями, яка націлена на винайдення дієвої терапії у боротьбі з раком.

Програма запроваджена компанією «Такеда Україна» та функціонує завдяки поєднанню зусиль, досвіду та інтелекту:

  • Всеукраїнської громадської організації «Асоціація допомоги інвалідам та пацієнтам з хронічними лімфопроліферативними   захворюваннями»;
  • Центру медично-фармацевтичної інформації «Медикал Дата Менеджмент»;
  • Патоморфологічної лабораторії «CSD Health Care».

Участь у програмі є безкоштовною. Ласкаво просимо скористатися наступним алгоритмом дій.

Крок 1 - зверніться до лікаря, який бере участь в програмі та приймає рішення щодо включення пацієнтів до програми при наявності клінічних ознак лімфоми Ходжкіна та інших CD30+ лімфопроліферативних захворювань.

Інформацію про гематологічні відділення, які проінформовані щодо функціонування даної програми Ви зможете знайти на офіційному веб-сайті Всеукраїнської громадської організації «Асоціація допомоги інвалідам та пацієнтам з хронічними лімфопроліферативними захворюваннями» за посиланням https://goo.gl/K9Td6m. У разі відсутності відділення в Вашому населеному пункті лікуючий лікар може звернутися на «гарячу лінію» із зверненням про необхідність проведення дослідження. 

Крок 2 - надайте інформовану добровільну згоду на проведення діагностики та заповніть заяву про участь у програмі.

Крок 3 - отримайте спеціальне направлення з відривним талоном.

Крок 4 – зателефонуйте на «гарячу лінію» 0-800-504-355 (дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних телефонів на території України) для запису на дослідження.

Крок 5 – повідомте оператору «гарячої лінії»  номер свого індивідуального направлення з урахуванням якого, Вам буде запропоновано взяти участь у безкоштовній програмі досліджень.

Програма підтримки пацієнтів з лімфопроліферативними захворюваннями діє на території України та триватиме до кінця березня 2018 року або ж завершиться раніше у разі досягнення 100 протестованих пацієнтів.

До лімфопроліферативних захворювань відносять 2 типи процесів: лімфаденопатії, які не є пухлинними процесами та найчастіше є реактивними змінами, і пухлинні процеси – лімфоми та лейкемії. Іноді за клінічними та морфологічними даними дуже складно розрізнити лімфоми та лімфаденопатії, що потребує застосування більш сучасних методів досліджень – імуногістохімічних і молекулярних.

Лімфоми є злоякісними пухлинами, що походять від лімфоцитів, вони складають приблизно 4% від всіх онкологічних захворювань, займаючи сьоме місце за захворюваністю у дорослих і третє – у дітей. На даний момент згідно з класифікацією ВООЗ розрізняють приблизно 100 нозологічних одиниць лімфом.

В останні 4 десятиріччя відбулися значні зрушення в лікуванні лімфом, при цьому вони є найкращими серед всіх злоякісних пухлин. Успіхи в лікуванні лімфом обумовлені значним прогресом в дослідженні молекулярних механізмів онкогенезу, розробці нових препаратів і нових схем поліхіміотерапії, а також розробкою таргетних імунобіологічних препаратів. На даний час лімфома Ходжкіна повністю виліковується у 80% хворих, а п’ятирічна виживаність складає 85%, для неходжкінських лімфом останній показник скромніший – 69%.

Перемога над лімфомами залежить від правильно встановленого діагнозу, оскільки найефективніші схеми лікування різних типів лімфом значно розрізняються, а лімфома, що була пролікована за неправильною схемою, стає резистентною до терапії.