Пост-реліз Міжнародної науково-практичної конференції «Патологія без кордонів. По інший бік скла і світла...» (24.11.2017)

01.12.2017

24 листопада в Києві, в конференц-залі Конгрес-готелю «Mercure» з ініціативи Патоморфологічної лабораторії «СSD Health Care», а також за сприяння компанії «Глобал Біо-маркетинг Груп», відбулася ІІ-а Міжнародна науково-практична конференція «Патологія без кордонів. По інший бік скла і світла ... ». Участь в неї взяли більше 70 фахівців з багатьох міст України, Росії та Білорусі.

Модератором події виступив Дудін Олександр Євгенович - директор  Патоморфологічної лабораторії «CSD Health Care», який був засновником та ідейним натхненником конференції.

Відкрила конференцію лікар-дерматопатолог Патоморфологічної лабораторії «CSD Health Care», експерт з питань запальних захворювань шкіри,  меланоцитарних і немеланоцитарних новоутворень – Антоніна В’ячеславівна Калмикова. Спікер поділилася  особливостями патоморфологічної діагностики шпіцоідних утворень та розповіла про найбільш цікаві випадки зі своєї практики. В доповіді наведені диференціально-діагностичні критерії з зазначенням можливостей та обмежень імуногістохімічних і молекулярних методик.

Продовжив конференцію Ондрей Хес - доктор філософії, доктор медицини, професор Карлового університету, визнаний міжнародний експерт з нефропатології, почесний консультант Патоморфологічної лабораторії «Biopticka laborator» (Республіка Чехія). Ондрей Хес є автором 340 публікацій та 2 монографій. Він входить до робочої групи з нефропатології (Nefropathology Working Group) Європейського товариства патологів (ESP), є одним з авторів WHO Classification of the Tumours of Urinary System and Male Genital Organs 2016 року та минулих років. Спікер, який є одним із «законодавців моди» в сфері урологічної патології розповів про оновлення в класифікації ВООЗ 2016 та про огляд нових нозологічних форм.

У своїй першій презентації Ондрей Хес оглянув нові нозологічні одиниці пухлин нирок, практичні аспекти їх діагностування з використанням імуногістохімічних і молекулярних методів дослідження.

В наступній доповіді були висвітлені практичні аспекти діагностики пухлин сечового міхура, можливості і обмеження при оцінці інвазивного росту папілярних уротеліальних пухлин, надані практичні рекомендації щодо критерієв оцінки матеріалу ТУР.

В третій презентації були розглянуті практичні аспекти діагностики рідкісних та складних варіантів аденокарциноми передміхурової залози, диференціальної діагностики із передпухлинними станами і патологією, що може імітувати аденокарциному простати.

Наступним доповідачем був головний хедлайнер конференції  - Филипп МакКи (Phillip H McKee) – всесвітньо відомий професор, доктор медицини, який є автором багатьох наукових  видань з дерматопатології, членом Королівського Коледжу Патологів, почесним довічним членом Американського та Британського товариств з дерматопатології.

Филипп МакКи – є володарем Меморіальної книжкової премії імені Пітера Гроблера, а також першого призового сертифікату в категорії «Дерматологія» для патології шкіри з клінічними кореляціями від Британського щорічного медичного конкурсу. Окрім цього, за видатні внески в дерматопатології, Филипп МакКи був нагороджений медаллю доктора Ніла Сміта.

Вже з перших хвилин свого виступу Филипп МакКи підкорив присутніх ерудицією, витонченим шармом та тонким почуттям гумору. Спікер все своє життя присвятив вивченню питань діагностики та лікування захворювань шкіри, тому його доповідь була майстерно переплетена цікавими діагностичними випадками з багатої клінічної практики та комічними гуморесками про відбиток  професійної діяльності на особисте життя фахівця.

Далі наш захід продовжив Маріан Швайдлер – доктор медицини, лікар-патоморфолог лабораторії «Biopticka laborator» м. Пльзень (Республіка Чехія).

Маріан Швайдлер - автор 84 публікацій та 2 монографій. Серед його наукових інтересів – патологія нервової системи та патологія ШКТ.

Маріан Швайдлер є головним редактором журналу Česko-Slovenská patologie (офіційне видання Чеського та Словацького Товариства Патологів).

Спікер розповів про останні оновлення в класифікації ВООЗ 2016 щодо пухлин центральної нервової системи.

Основну увагу приділено розподілу пухлин нервової системи на молекулярні підтипи, що мають відмінності у клінічному перебігу та прогнозі. Вказано на важливість оновленої класифікації для стратифікації пацієнтів по драйверним мутаціям, оскільки це дає можливість застосування таргетних препаратів, велика кількість яких проходять клінічні випробування. Спікер повідомив, що у сучасній класифікації вже недостатньо діагнозу, сформованого на підставі дослідження гематоксилин – еозину. Молекулярний профіль пухлини має перевагу над гістологічною будовою, що потребує застосування імуногістохімічних та молекулярних досліджень у рутинній практиці патоморфологічної лабораторії, що досліджує подібний матеріал.

Наступним хедлайнером нашого заходу виступив Міхал Міхал – професор, доктор медицини, міжнародно визнаний експерт з питань патоморфологічної діагностики, який є засновником другої в світі по кількості виконаних біопсій патоморфологічної лабораторії «Biopticka laborator», що розташована в м. Пльзень (Республіка Чехія).

Міхал Міхал є членом редакційних колегій та редакційних рад наукових, науково-практичних і медичних періодичних видань, володарем багатьох наукових відзнак і автором 683 публікацій у міжнародних виданнях. Вченого запрошують виступати з лекціями до різних університетів світу, зокрема він частий гість Європейських, Американських та світових патологічних конгресів. Серед його наукових інтересів діагностика патологічних станів різної локалізації.

У першій доповіді спікер розповів про нові нозології в патології слинних залоз, особливо про секреторну карциному слинних залоз, важливість точного діагностування цієї нозологічної одиниці з точки зору застосування високоефективної таргетної терапії у пацієнтів з даною патологією.

У другій доповіді були розглянуті деякі захворювання голови та шиї, в діагностиці яких виникає багато помилок з точки зору експерта, який отримує велику кількість матеріалу на перегляд (“другу думку”).

Продовжила конференцію Кошик Олена Олександрівна завідуюча патоморфологічним відділенням Патоморфологічної лабораторії «CSD Health Care», лікар вищої категорії, член Європейського Співтовариства Патологів (ESP), член Американської та Канадської Академії Патології (USCAP), член Міжнародної Академії Патології (IAP).

В сфері її професійних інтересів:  пухлини м’яких тканин та кісткової системи, патологія молочної залози, шкіри та легенів, імуногістохімічна діагностика пухлин.

Олена Олександрівна має багаторічний досвід роботи в онкопатології, який підкріплюється стажуванням в провідних лабораторіях країн Європи. Спікер багато виступає з лекціями, але найцікавішою вважає саме практичну діяльність. Олена Олександрівна розповіла присутнім про оновлення в класифікації пухлин легенів ВООЗ 2015 з точки зору практикуючого лікаря. В презентації виствітлені нові нозоологічні одиниці, наголошена різниця в классифікації карцином в біопсійному та операційному матеріалі.

Конференція продовжилась виступом Зденека Кинкора – доктора філософії, доктора медицини, асоційованого професора патоморфологічної лабораторії «Biopticka laborator» м. Пльзень (Республіка Чехія).

Зденек Кинкор − автор 50 публікацій в чеських та словацьких наукових медичних виданнях, багато виступає з лекціями. Серед його наукових інтересів - діагностика патологічних станів молочної залози та кісткової тканини.

У першій доповіді спікер виклав особистий досвід з діагностики достатньо рідкісної патології - високодиференційованої (low grade) залозисто-плоскоклітинної карциноми молочної залози з дедиференційованою сальною метаплазією.

В другій доповіді спікер виклав диференціально-діагностичні критерії періостальної остеосаркоми, які були проілюстровані 5 випадками з власного досвіду.

Далі, наступний наш спікер, Іва Кінкорова Луначкова - доктор медицини, член Міжнародної Асоціації Цитологів, експерт з гінекологічної цитології та діагностики патології шийки матки патоморфологічної лабораторії «Biopticka laborator» (Пльзень, Республіка Чехія).

Іва Кінкорова Луначкова − автор 2 публікацій в чеських та словацьких наукових медичних виданнях, багато виступає з лекціями. Серед її наукових інтересів - гінекологічна цитологія та патологія шийки матки.

У першій доповіді спікер висвітлила організацію скринінгу цервікального раку в Чехії, зміни показників захворюваності після впровадження програми скринінгу, застосування імуногістохімічних і молекулярних методик в залезжності від результатів PAP-тесту.

У другій доповіді спікер виклала основні діагностичні критерії цервікальних аденокарцином, у розвитку яких не приймає участь вірус папіломи людини, у першу чергу - аденокарцином шлункового типу. Даний тип карцином є складним для діагностування, тому рівень хибно-негативних діагнозів є досить великим. Були висвітлені основні діагностичні критерії, які дозволяють запідозрити даний тип карцином, а також шляхи підтвердження діагнозу за допомогою імуногістохімічних методів забарвлення.

Конференція завершилась виступом  Селезньова Олексія Олександровича, головного лікаря Патоморфологічної лабораторії «CSD Health Care», кандидата медичних наук, лікаря вищої категорії, експерта з питань лімфопроліферативних захворювань, гастроінтестинальної патології, гінекологічної патології, особливо патології ендометрію при безплідді, а також пухлин передміхурової залози та легенів.

Олексій Олександрович є автором 50 друкованих робіт, 6 розділів в монографіях, 1 навчального посібника та 1 підручника для студентів медичних вузів.

Олексій Олександрович є членом Асоціації патологів України, Європейського Співтовариства Патологів (ESP), Американської та Канадської Академії Патології (USCAP). Він має багаторічний досвід роботи, який підкріплюється стажуванням і підвищенням кваліфікації в провідних лікувальних установах Іспанії, Данії та Німеччини. 

Спікер розповів про морфологічну діагностику зубчастих неоплазій товстої кишки, які описані не так давно та в діагностиці яких виникає велика кількість розбіжностей між патологами, що пов'язано з тим, що довгий час не було консенсусу між провідними світовими фахівцями в даній галузі. Тож у своїй доповіді Олексій Олександрович висвітлив основні діагностичні критерії зубчастих утворів товстої кишки.

Патоморфологічна лабораторія «CSD Health Care», як організатор заходу висловлює слова щирої вдячності українським та міжнародним партнерам, всім спікерам та учасникам, які змогли взяти участь у нашій конференції та створили ідеальну платформу для обміну досвідом, нових клінічних рішень і звичайно ж нових цікавих знайомств!

Конференція 2017 року закінчилася, а ми вже плануємо заходи на 2018 рік.

І, звичайно, чекаємо на зустріч з Вами у наступному році!